Többen jelezték, hogy olykor-olykor zavaros víz folyik a csapból környékünk településein. Természetes jelenség, vagy problémát jelent, ha sárga és barna színű a csapból folyó vezetékes ivóvíz? Megpróbálunk utánajárni.

Egyre több településen elégedetlenek a vezetékes ivóvíz minőségével. Legalábbis erre lehet következtetni azokból a véleményekből, amelyeket sorra osztanak meg a felhasználók különböző közösségi oldalakon. A nyári időszakban számtalan fotót posztoltak az interneten arról, hogy olykor-olykor hogyan néz ki a csapból frissen kiengedett vezetékes ivóvíz.

A vízszolgáltatást két nagyobb cég biztosítja a térségben: a Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zrt. (DMPV) Ecser, Gyál, Maglód, Pécel, Üllő és Vecsés területét, a Dabas és Környéke Vízügyi Kft. (DAKÖV) pedig Gyömrő és Monor területét látja el. A hálózaton rendszeresen végeznek karbantartási munkákat, de történtek nagyobb beruházások is. Gyömrőn például nemrég létesítettek 770 millió forintból új vízbázist, amelynek épp az volt az egyik célja, hogy javuljon a vezetékes ivóvíz minősége.

Cikkünk megírásával párhuzamosan megkerestük az említett két szolgáltatót, arról érdeklődve, hogy mennyire számít gyakorinak, hogy a vezetékes víz látványosan elszíneződik, illetve hogy mi lehet ennek a jelenségnek az oka. A válaszokat természetesen közölni fogjuk, addig is mutatunk pár fotót az elmúlt hónapok terméséből.

 

Gyálon így nézett ki egy pohár friss víz:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Volt, aki a Toldi utcában is hasonlót tapasztalt:

 

Gyömrőn az Eötvös utcában a fürdővíz tűnt piszkosnak:

 

És a Mendei úton sem volt bizalomgerjesztő a látvány:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maglódon így nézett ki egy frissen feltöltött medence júliusban:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ugyanebben a hónapban, szintén Maglódon mások is hasonlóval szembesültek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pécelen is volt felháborodás, igaz, ezt a fotót még februárban tették közzé: